راهنمای شرکت در آزمونک های سنا

1-   ساخت پروفایل داوطلبی: قبل از هر چیز می بایست در سایت پورتال موسسه یک ثبت نام اولیه انجام دهید تا یک پروفایل داوطلبی مخصوص شما ایجاد شود. سپس با کد ملی و رمز عبور خود به پورتال وارد شوید. تا منوهای مربوط به آزمون ها و آزمونک ها در بالای صفحه برای شما قابل مشاهده گردد.

2-   ثبت نام آزمونک: برای استفاده از یک آزمونک شما میبایست آن را برای خود ثبت کنید. بدین منظور به منوی آزمون رفته و روی بخش "ثبت نام آزمونک ها" کلیک کنید. آزمونک های مورد نظر خود را ابتدا انتخاب و سپس دکمه تایید را بزنید.(فیلد کد تخفیف را خالی بگذارید). توصیه می کنیم قبل از زدن تایید راهنما و سرفصل آزمون را مطالعه کنید.

3-   دسترسی به آزمونک ثبت شده: آزمونک های ثبت نام شده توسط شما همیشه در بخش "آزمونک های من"(موجود در منوی آزمون) ذخیره می شوند. از این به بعد شما همیشه با صفحه آزمونک های من سروکار خواهید داشت. در این صفحه روبروی هر آزمونک دکمه "ادامه" وجود دارد، که با زدن آن به صفحه دانلود سوالات و ورود پاسخ های داوطلب برای آن آزمونک هدایت می شوید.

4-   دانلود سوالات: با زدن دکمه دانلود فایل سوالات، می توانید آن را در رایانه خود ذخیره کنید و یا در فلش مموری خود منتقل کرده تا آن را در رایانه دیگری باز کنید و یا حتی از آن پرینت بگیرید. پس از دانلود سوالات هیچ اشکالی ندارد که از صفحه خود خارج شوید و یا رایانه را خاموش کنید. فایل سوالات در اختیار شماست!

5-   برگزاری آزمونک: فایل سوالات را باز کنید(یا از سوالات پرینت شده استفاده کنید). ابتدا زمان بگیرید معمولا بطور میانگین 30 تا 40 ثانیه برای هر سوال مناسب است. مثلا زمان استاندارد برای یک آزمونک 50 سوالی حدودا نیم ساعت می باشد. در هنگام زدن تست، گزینه های خود را در یک کاغذ ثبت کنید.

6-   ورود پاسخ های داوطلب: پس از اینکه آزمونک را برای خود به اتمام رساندید به صفحه داوطلبی خود وارد شوید و پس از ورود به بخش "آزمونک های من" و زدن دکمه ادامه آزمونک مورد نظر، دکمه "ورود پاسخها" را بزنید تا صفحه مخصوص ثبت گزینه ها برای شما باز شود. گزینه های خود را در فیلد های مربوطه انتخاب کنید و برای سوالاتی که می خواهید نزده باقی بمانند عبارت عدم پاسخ را انتخاب کنید. در نهایت با زدن دکمه "ارسال پاسخنامه" پاسخ های شما در سیستم ذخیره می شوند. توجه کنید تا زمانیکه این دکمه را نزنید هیچ پاسخی از شما در سیستم ذخیره نخواهد شد. به محض ذخیره پاسخها در سیستم عبارت "شما آزمون خود را با موفقیت به پایان رسانده اید"نمایش داده می شود.

7-   مشاهده کارنامه آزمونک: به محض مشاهده پیغام بالا، کارنامه شما در منوی کارنامه و در بخش کارنامه آزمونک صادر شده است. با مراجعه به این بخش و انتخاب نوع آزمون: "آزمونک" می توانید به کارنامه آزمونک خود دسترسی داشته باشید. در این کارنامه عبارتی با عنوان "رتبه شما تا کنون" درج شده است. این بدان معنی است که رتبه شما همزمان با اضافه شدن شرکت کنندگان بیشتر در این آزمونک (در روزهای بعد)، عدد مقابل رتبه شما تا کنون ممکن است تغییر کند که نشان دهنده کارنامه شناور آزمونک می باشد. پس توصیه می کنیم هر چند وقت یکبار کارنامه آزمونک خود را چک کنید.

توجه مهم: نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون های آزمایشی سراسری اینترنتی نیز دقیقا شبیه مراحل گفته شده برای ثبت نام و شرکت در آزمونک می باشد.