آشنایی با رشته خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی)

همان طور که از نام این رشته مشخص است ، هماتولوژی به بررسی خون ، فرآورده های خونی و بیماری های مرتبط با آن می پردازد . در دنیای مدرن امروز که خون و خون شناسی اهمیت بسزایی در امر سلامت و درمان بیماری های مربوط با خون در زندگی بشر داشته ست، نیاز به تآسیس دانشگاهها و رشته های مربوط به خون وخونشناسی ، در اندیشه انسان راه پیدا کرده است به گونه ای که امروزه بیشتر کشورهای توسعه یافته و همچنین کشورهای در حال توسعه (جهان سوم) ، دریافته اند که خون و خون شناسی لازمه ی حیات انسانی و بشری می باشد .                                                                                         

به جرات می تواند این موضوع را مطرح کرد که در عصر حاضر انسان به کمک خون شناسی و فرآورده های خونی توانسته است بین 60 تا 80 درصد بیماری های مربوط به خون و فرآورده های خونی را درمان کند ، به گونه ای که این امر چشم انداز امیدوارانه ای را برای متخصصان خون و خون شناسی به وجود آورده تا بتوانند با دانش های خود برای درمان سرطان خون که سالانه جان بسیاری از انسان ها را می گیرد ، روش درمان مناسبتری را ارایه دهند.

در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان هماتولوژی مهارت های لازم جهت تشخیص بیماری های خون و همچنین چگونگی تولید فرآورده های خونی سالم را بدست آورده و بنابراین با گذراندن این دوره جهت کار و همکاری در آزمایشگاه های خون شناسی و بانک خون کشور ، تربیت و آماده شوند .

مرتبط با رشته خون شناسی(هماتولوژی)

class  azmoon

book  basteh

 moshavereh  amar ghabooli

download soal  mofid

تخمین رتبه

takhmin

 

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact

leithner sana award 95

easy pay1