ما تعجب نکردیم آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا
تبدیل پایان نام به کتاب ویژه متقاضیان دکتری اطلاعات بیشتر : 02166574345 داخلی 5
تخمین رتبه رایگان در علوم پزشکی دات کام
کلاس های آمادگی آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 ویژه ترم تابستان

selection universityاز زمانيکه کارنامه علمي اوليه در سايت مرکز سنجش ظاهر مي شود به يکباره دغدغه هاي شرکت کنندگان در اين چند روز تغيير مي کند و همه در جستجوي پيدا کردن بهترين دانشگاه ها در رشته خود هستند. سيل پرسش هاي شرکت کنندگان آزمون ارشد وزارت بهداشت امسال ما را بر آن داشت تا توصيه هايي کاربري که حاصل تجربه چندين ساله اساتيد و مشاوران موسسه علوم پزشکي سنا در امر انتخاب رشته و دانشگاه است در اين نوشته به نمايش درآيد تا ديدگاه افراد در انتخاب دانشگاه هاي علوم پزشکي بازتر از گذشته شود. لذا به نکاتي که در زير بصورت مورد به مورد آورده شده است کاملا توجه کنيد.


1: مسافت محل کار با دانشگاه يا سطح علمي دانشگاه؟
قبل از انتخاب دانشگاه، ابتدا تکليف خود را در اين رابطه مشخص کنيد. اگر شاغل هستيد و مي خواهيد همزمان با کار درس هم بخوانيد و يا در صورت همراه نبودن همسرتان با شما(در صورت تاهل) در محل تحصيل، توصيه مي کنيم مسافت کمتر دانشگاه با محل کار را در اولويت بالاتري نسبت به سطح علمي دانشگاه قرار دهيد.


2: ملاک سطح علمي محل تحصيل: گروه دانشکده يا کل دانشگاه؟
مهم ترين معيار انتخاب دانشگاه، ميزان سطح علمي گروه مربوطه در آن دانشگاه است. چه بسا گروه آموزشي دانشگاه در رشته اي از نظر علمي بالاترين اولويت دارا باشد ولي در رشته اي ديگر از همان دانشگاه، گروه مربوطه حتي اولويت دهم را هم نداشته باشد. بنابراين تيپ 1 يا 2 يا 3 بودن دانشگاه ها را ملاک برتري دانشگاه ها در رشته خود ندانيد.


3: چندمين سال پذيرش دانشجوي ارشد توسط دانشگاه
دانشگاه هايي که اولين يا دومين سال است مقطع ارشد يک رشته را برگزار مي کنند و يا اينکه دوره هاي خود را بصورت مشترک با دانشگاه هاي ديگر برگزار مي کنند، از نظر علمي در آن رشته،  پايين تر از ساير دانشگاه ها مي باشند. شايد از نظر رفاهي برخي از اين دانشگاه هاي وسوسه کننده باشند ولي فراموش نکنيد نام دانشگاه و اساتيد آن تا آخر عمر بر روي پايان نامه مقطع ارشد شما باقي خواهد ماند.


4: تجربه پذيرش دانشجوي دکتري تخصصي همان رشته توسط دانشگاه
مطمئن باشيد هر دانشگاهي که در آن رشته علاوه بر مقطع کارشناسي ارشد، مقطع دکتري تخصصي را نيز برگزار مي کند، مطمئنا از نظر نظم و انضباط /اکادميک، مقطع ارشد را نيز بدون مشکل برگزار مي کنند.


5: امکانات رفاهي(خوابگاه و...)
اگر هزينه هاي اسکان در شهر مورد نظر را نداريد حتما از وجود خوابگاه براي دانشجويان ورودي مقطع ارشد در سال جاري مطمئن شويد. سريع ترين روش ممکن، تماس با معاونت دانشجويي آن دانشگاه است. اگر با جواب منفي روبرو شديد نااميد نشده و با تماس با تلفن مرکزي دانشگاه سعي کنيد با داخلي يک يا چند خوابگاه از آن دانشگاه تماس بگيريد و از وجود فضا براي دانشجويان جديد کارشناسي ارشد مطمئن شويد. در نهايت به دنبال راهي براي تماس با دانشجويان آن دانشگاه باشيد که انجمن گفتگوي سايت علوم پزشکي دات کام! يکي از بهترين سايت ها براي گرفتن اطلاعات از دانشجويان در حال تحصيل در دانشگاه موردنظر است.
علت اينکه اصرار داريم حتما از وجود خوابگاه مطمئن شويد اين است که حيف است که يک دانشگاه  قوي در رشته خود را بخاطر اطلاعات ناقص در مورد خوابگاه، هنگام انتخاب دانشگاه کنار بگذاريد!


6: انتخاب يک دانشگاه عالي با سهميه مازاد يا انتخاب يک دانشگاه ضعيف تر با سهميه دولتي؟
پيشنهاد ما به شما انتخاب دانشگاه با سهميه دولتي است. شايد در آينده و در آزمون ورودي مقطع دکتري، فارغ التحصيلان سهميه مازاد، هنگام مصاحبه پشيمان شوند. شايد اساتيد هنگام هم امتياز شدن داوطلبين در روز مصاحبه مواردي همچون تحصيل به عنوان سهميه مازاد در مقطع قبل را در رتبه بندي افراد دخيل کنند. از سوي ديگر پرداخت هزينه اي حدودا 30 ميليون تومان و احتمال وجود ريسک عدم قبولي در مصاحبه آزمون دکتري، انتخاب سهميه مازاد حتي دانشگاه تهران را براي افرادي که از لحاظ مالي متوسط هستند توجيه نمي کند.

اولويت بندي دانشگاه ها از نظر اساتيد و مشاوران موسسه علوم پزشکي سنا را در زير مشاهده مي کنيد. جهت مشاهده کامل بر روي هر رشته کليک کنيد:

بيوشيمي باليني

مهندسي پزشکي بيوالکتريک

روانشناسي باليني

مهندسی بهداشت محیط

علوم تغذيه

مديريت توانبخشي

فيزيولوژي پزشکي

مهندسي بهداشت حرفه اي

ژنتیک انسانی

ويروس شناسي

ميکروب شناسي پزشکي

اقتصاد بهداشت

مديريت خدمات بهداشتي

هماتولوژي

بيوتکنولوژي پزشکي

فيزيولوژي پزشکي

فيزيک پزشکي

 

 

 

ساير رشته بزودي...

جهت اطلاعات بيشتر با دپارتمان مشاوره موسسه علوم پزشکي سنا تماس بگيريد.

02166574345

02166574346

 

تخمین رتبه

takhmin

 

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact

leithner sana award 95